Smutna i prawdziwa historia o radości

środa, marca 25, 2015 Klaudia Shea 4 Comments

Lubię pozytywnych ludzi. Takich jak Wesoły Kierowca, o którym Internety krzyczą od kilku dni. Widziałam nagranie z jego autobusu kilka razy i... zakochałam się. Gdyby taki kierowca jeździł w Krakowie, pojechałabym z nim  na koniec świata. Albo nawet na Hutę!


Jeśli jeszcze nie widzieliście filmiku, natychmiast to nadróbcie ;)
Co jest złego w tym, że kierowca jest miły, sympatyczny, wesoły i próbuje umilić swoim pasażerom dzień? Stanie w korkach może być o wiele ciekawsze i zabawniejsze. Jego teksty naprawdę wywoływały śmiech, nastrój ludzi widocznie się poprawił, co zresztą było słychać. Oczywiście zawsze znajdą się ludzie, których radość innych boli. Wiecie, że kierowca dostał reprymendę od zarządu ZTW w Warszawie?
Swoja drogą, czytałam gdzieś ostatnio o jakiś badaniach, w których kazano grupie ludzi zainicjować rozmowę z obcymi w autobusie w drodze do pracy, na uczelnię, whatever. Okazało się, że poziom nastroju wzrósł i to dość sporo! Nawet u ludzi, którzy deklarowali się jako osoby nieśmiałe, stroniące od kontaktu z ludźmi.
Kurcze, ludzie są społeczni, potrzebują kontaktu z innymi. Potrzebują też dobrych emocji i to, jak się okazuje, bardzo! Jest jeden człowiek, który dzieli się swoją pogodą ducha z innymi, robi coś zupełnie za darmo, z serca dla serc i jeszcze dostaje za to ochrzan. :/

Jak mieć nadzieję na dobro ludzkości... Zarządzie ZTM i Wy, których boli czyjś uśmiech- wstydźcie się!

4 komentarze:

 1. Ten pan poprawił mi humor na cały dzień! Więcej takich pozytywnych ludzi!

  OdpowiedzUsuń
 2. mam mieszane uczucia co do "wesołego kierowcy" kierowca wg mnie powinien się jednak skupić na jeździe, ale co do ludzi w autobusie to myślę, że fajniej byłoby jakby ludzie ze sobą rozmawiali, chociaż powiem szczerze czasami wolę pospać niż pleść o niczym

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozytywni ludzie są bardzo potrzebni, kiedy wczesnym ranekiem w pół-śnie zmierzamy do szkoły/pracy. Pan widocznie zamienił pracę na pasję i bardzo dobrze! Więcej takich i to w każdym zawodzie!

  http://muffledsunrise.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ech, niby bardzo fajnie i przyjemnie, czasem brakuje trochę wesołych i sympatycznych kierowców w naszej komunikacji miejskiej, ale niektóre jego komentarze były trochę nieodpowiednie, moim zdaniem ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję ze komentarz | Thanks for Your comment